Som 4 dni po pôrode a z jedného prsníka mi mlieko ide, z druhého nie. Čo mám robiť?

Zodpovedané
12. dec 2020

Dobrý deň,

mám 41 rokov a som prvorodička a som štvrtý deň po pôrode. Z jedného prsníka mi mlieko kvapká. Druhý prsník je tvrdý ako kameň. Skúšala som zohrievanie, masáž, odsatie odsávačkou a nič nepomohlo.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

po pôrode treba naliate prsia ošetrovať tak, ako píšete - nahriať, rozmasírovať, nadojčiť či odsať, prípadne potom ešte schladiť, pokiaľ nedošlo k úľave. Takto stále dokola.

Inak hrozí zápal a ďalšie komplikácie. Ak by sa nepodarilo, prsník bude horúci, tvrdý, pridá sa teplota, ide pravdepodobne o zápal prsníka a bude pravdepodobne nutné nasadiť antibiotiká.

Z prsníka samozrejme skúšajte dojčiť, striedajte a skúšajte rôzne polohy. A to tak často, ako bábätko vyžaduje.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová