Som 3 dni po sekcii a mám tvrdé prsia bez mliečka. Čo mám robiť?

Zodpovedané
6. nov 2023

Dobrý deň,

som tretí deň po sekcii a bábätko nemôžem dojčiť, lebo je v inkubátore. Skúšala som odsávať ručne a aj elektrickou odsávačkou. Obidve prsia sú na dotyk tvrdé a mliečko žiadne nejde. Aj som masírovala pod teplou vodou.

Čo robiť?

V nemocnici hovorili, že je to ešte krátko po cisárskom a vraj sa mliečko spustí.

Ďakujem

Dobrý deň,

verím, že nie je už situácia iná. Po cisárskom môže nástup laktácie trvať dlhšie.

Pri tvrdých naliatych prsiach sa odporúča odsávať a potom začať normálne dojčiť tak často a tak dlho ako bábätko chce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová