Prečo trojmesačný synček plače po pár minútach dojčenia?

Zodpovedané
19. jún 2020

Dobrý deň,

syn mal pred týždňom 3 mesiace a doteraz bolo všetko v dojčení v poriadku. Posledné dni sa dojčí pár minút a potom začne vypľúvať bradavku a vzlykať.

Potom sa za bradavkou ústami naťahuje ako keby chcel ďalej piť. Ale znova ju vypľuje, alebo ako keby ju nevedel dobre chytiť. Takto sa to opakuje aj keď prestriedam prsníky, polohy. Vkuse plače.

Keď ho vezmem na ruky, tak prestane plakať a je v pohode.

Čo mám s ním robiť?

Podľa mňa by aj viac vypil, len asi sa nevie prisať.

Uzdičku pod jazykom mu nestrihali a má trochu náznak srdiečkového tvaru. Nie je to také výrazné a nerobilo to doteraz problémy.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak používate cumlík, tak ho vynechajte a prípadne vynechajte aj fľaštičku.

Neviem ako často sa bábätko dojčí, ale skúste čo najčastejšie. Doporučujem veľa dojčiť v noci. Vyskúšajte tzv. saciu polohu - https://www.mamila.sk/sk/uvod/.

Mohlo dôjsť k miernemu poklesu laktácie. Bábätko sa hnevá, že mu mlieko toľko netečie. Dôvodov je však viac.

Niekedy ide aj o prvé prerezávanie zúbkov, ktoré ešte ani nevylezú, ale v ústočkách tlačia a dojčenie to na pár dní úplne rozhodí.

Nepanikárte. Jednoducho skúste dojčiť, dojčiť a dojčiť.

Keby sa situácia nezlepšila ani, skúste sa obrátiť na dobrú LP v okolí.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová