Prečo sa mi v kolostre objavuje krv?

Zodpovedané
27. apr 2023

Dobrý deň,

som v 32. týždni a z jedného prsníka sa mi začalo púšťať kolostrum - priesvitné/žlté. Problém je, že z jedného mliekovodu mi ide kolostrum s prímesou krvi. Bola som hospitalizovaná, tak som o tom hovorila aj lekárom. Všetci povedali, že je to v poriadku. Vraj sa to môže stať. Zaujímala by ma však príčina.

Prečo sa mi v kolostre objavuje aj krv, vždy v tej istej časti?

Má to nejaký dopad na dojčenie, ktoré ma čaká o niekoľko týždňov?

Ďakujem.

Dobrý deň,

v kolostre alebo v materskom mlieku sa v prvých dňoch môže objaviť krv. Nie je pre bábätko nijako nebezpečné.

Vaše prsia začínajú pracovať, veľmi intenzívne sa prekrvujú. Počas prvých dní sa väčšinou krv vytratí.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová