Prečo mi ide krv z prsníka?

Zodpovedané
30. júl 2019

Dobrý deň,

dcérku dojčím a občas sa mi stalo, že si z prsníka potiahla krv. Potom ju vyzvracala. Na bradavke chrastu nemám. Prsník ma po kojení štípe.

O aký problém sa môže jednať a čo by mi mohlo pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

neviem, ako je bábätko staré a ako je rozbehnutá laktácia.

Krv je najčastejšie spôsobená ragádmi, teda trhlinkami na bradavke spôsobené chybným prisatím bábätka. To sa stáva väčšinou len na začiatku dojčenia.

Druhým dôvodom môže byť veľmi intenzívne sanie starších detičiek. Vtedy sa môže vplyvom sania poraniť mliekovod. Spravidla sa počas niekoľkých dní zranenia uzdravia.

Ak by tomu tak nebolo, radšej odporúčam návštevu gynekológa.

Štípanie (pálenie, svrbenie) má najčastejšiu príčinu v kvasinkovej infekcii. Pomôže Canesten krém (alebo miernejší Citrovital).

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová