Prečo cítim bolesť v jednom prsníku?

Zodpovedané
22. mar 2019

Dobrý deň,

môj synček má 14 mesiacov a je ešte dojčený. Pred 3 mesiacmi som začala mať veľmi nepríjemné bolesti v prsníkoch po dojčení. Bola to ostrá bodavá bolesť, ktorá pretrvávala aj dve hodiny po dojčení.

Gynekologička mi odobrala vzorku mlieka na rozbor a našla mi zlatého stafylokoka. Asi mi ho tam syn preniesol. Dva týždne som užívala antibiotiká a bolesť ustúpila. Ale v jednom prsníku sa mi ešte občas objaví, a to vtedy, keď syn prsník rozťahá a zaspí.

Mám navštíviť gynekológa?

Mám si dať urobiť sono?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, odporúčam ešte raz skontrolovať a radšej preliečiť.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová