Prečo 7 mesačný syn začal odmietať prsník?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

so 7 mesačným synčekom sme nemali problém s dojčením a aj po zavedení príkrmov sa rád dokŕmil mliečkom. No posledné 2 dni plače ako keby som mu ubližovala, keď k nemu priblížim prsník. Musím ho držať, kolísať a možno po 5 minútach hysterického plaču to vzdá a prisaje sa. Papá na desiatu výživu a na večeru kašu. Fľašu tiež nechce.

Spíme spolu. Doteraz sa 2 - 4x budil na kojenie, teraz sa budí a plače.

Je šanca, že ho to prejde a budeme môcť ďalej kojiť?

Môže to byť mojou psychikou, keď zle znášam situáciu vo svete?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaša nervozita môže byť jedným z dôvodov tohto bojkotu. Ďalším dôvodom môže byť pokles toku mlieka, ďalej rast zúbkov a pod.

Nebolo dieťa očkované? Akým spôsobom zavádzate príkrmy? Správne by ste mala stále dojčiť na požiadanie a žiadne dojčenia nevynechávať. Len pridať v danú dobu príkrm. Pred a po príkrme pokojne opäť nadojčiť.

Pokiaľ naopak vynechávate dojčenia a nahrádzate ho príkrmom, laktácia sa zníži a mlieko tečie pomalšie. Bábätká potom často dojčenie odmietnu práve z tohto dôvodu.

Skúste teraz trochu poľaviť v príkrmoch a opäť viac dojčiť - dojčite čo to ide. Skúste veľa dojčiť v noci. Ideálne je spanie spolu a priebežné nočné dojčenie. Laktácia sa opäť zvýši. Príkrmy berte ako doplnenie dojčenia.

Situáciu vo svete asi neovplyvníte, ale toto ovplyvniť dá. Sústreďte sa na seba a svoje bábätko, urobte si svoj súkromný svet.

Moc držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová