Poradíte mi tabletky na podporu tvorby materského mlieka?

Zodpovedané
29. okt 2019

Dobrý večer,

mám trojtýždňového syna a začínam mať pocit, že strácam mlieko. Zo dňa na deň sa mi prestali nalievať prsníky. Syn aj dosť plače. Keď ho nakojím, tak začne plakať a hľadá prsník. Ako keby mal málo a nestačilo mu.

Poradíte mi nejaké tabletky na podporu tvorby materského mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že žiadne podobné tabletky nie sú.

Či máte dostatok mlieka záleží na tom, či je bábätko dojčené tak ako samo chce a tak dlho ako chce a ako dlhé sú pauzy medzi dojčením. A tiež či ste so synom v dostatočnom kontakte - spoločné spanie a pod.

Tiež je dôležité, či dieťa váhovo aj psychomotoricky prospieva.

Prsia sa po prvotnej búrlivej laktácii prestávajú nalievať a tvrdnúť. Tkanivo je pružnejšie a laktácia sa prispôsobí potrebám dieťaťa.

Ak je syn po dojčení nespokojný a chce ešte, nakojte ho znovu. Prsia počas dojčenia striedajte napríklad aj niekoľkokrát. Ak dávate cumlík, prestaňte a viac dojčite.

Na podporu laktácie môžete užívať bylinky (napríklad benedikt lekársky, pískavicu) či homeopatiká. Základom je kontakt a dostatočne časté dojčenie.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová