Po troch týždňoch dojčenia dcérka nesaje. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

mám mesačnú dcéru a jej dojčenie nám išlo 3 týždne v pohode. Potom prišlo obdobie, že sme začali dávať fľašu. Teraz pri priložení sa mi zdá, že prsník len dudluje a nesaje.

Ako to zachrániť?

Mám pocit, že z jedného prsníka mi mlieko vôbec nejde.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, čo bolo dôvodom podávania fľaštičky, ale môže to byť dôvod, prečo bábätko nesaje prsník.

Sanie fľaštičky a sanie prsníka sa veľmi líšia. Ak si bábätko zvykne na jedno, odmieta, alebo nesaje to druhé (napr dojčené deti často nevedia piť z fľaše).

Teraz neostane nič iné, než skúsiť bábätko opäť zvyknúť na sanie prsníka. Nedávajte už fľaštičku.

V prípade, že sa nenakojí, dokrmujte priamo na prsníku cievkou - viď https://www.mamila.sk/sk/uvod/.
Je to bezpečný spôsob dokrmu. Dojčite v sacej polohe. Tá umožňuje opätovné zapojenie inštinktov bábätka. Striedajte prsia pri jednom dojčení aj viackrát a veľa dojčite v noci.

Nebojte sa, všetko sa ešte môže opäť vrátiť späť k plnému dojčenia.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová