Ovplyvňujú prípravky na odvodnenie dojčenie?

Zodpovedané
23. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som po pôrode začala užívať prípravky, ktoré by ma odvodnili, nakoľko sa na mňa naviazalo veľa vody.

Môže to ovplyvniť dojčenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ nemám dostatok informácií - ako dlho po pôrode ste, aké prípravky konkrétne myslíte.

Všeobecne nemôžem odporučiť po pôrode a počas dojčenia žiadne doplnky stravy. Telo má svoj čas a k odvodneniu pravdepodobne postupne dôjde aj bez lieku.

Ak ste sa poradila s odborníkom ohľadom konkrétneho prípravku, strážte si pri dojčení určite dostatočný pitný režim.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová