Od odúčať 22 mesačnú dcérku od dojčenia?

Zodpovedané
28. jan 2021

Dobrý deň,

mám 22 mesačnú dcérku, ktorú dojčím od narodenia cez deň a aj v noci. Koncom marca bude mať 2 roky a rada by som ju chcela pomaly odúčať.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

gratulujem k dlhému dojčeniu. Neviem, ako dojčenie prebieha teraz, či dojčíte stále na požiadanie, kedykoľvek bábätko chce, alebo už len po dohode a v dohodnutých situáciách.

Pokiaľ po dohode, potom odporúčam pokračovať v tomto duchu a dojčenie postupne obmedzovať až do ukončenia.

Ak žiadna dohoda nie je a dojčíte kedykoľvek si bábätko povie, potom odporúčam nabehnúť práve na dojčenie s dohodou. Občas jednoducho nedať, odložiť dojčenie, dohodnúť si pravidlá - napr. dojčíme len doma, dojčíme len keď chceme obe. Najprv zaveďte pravidlá cez deň, až budú akceptovaná, tak v i noci.

Ďalšou možnosťou je proste jedného dňa oznámiť, že mlieko už nie je, došlo. Potom nesmiete povoliť aj napriek protestom. Inak bábätko iba zneistíte a môže dôjsť k ďalším problémom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová