Musím striedať polohy na dojčenie?

Zodpovedané
19. jún 2024

Dobrý deň,

asi mesiac dojčím 2,5-mesačné bábätko. Predtým bolo kŕmené umelým mliekom a odsatým materským. Dojčím len v polohe kolíska. Vyhovuje mi, že ma nebolí chrbát. Pri ostatných ma bolí chrbát. Necítim sa dobre a ani Ikea vankuš na dojčenie mi nevyhovuje.

Vadí to?

Ďakujem

Dobrý deň,

dojčite tak, ako je Vám príjemné. Polohy striedať nemusíte. Je však dobré vedieť, že najviac bábätko saje v smere bradičky. Pokiaľ by ste cítili boľavé zatvrdliny na vonkajšej strane prsníka, tak je lepšie dojčiť v polohe na futbalistu.

Zároveň je pravdepodobné, že sa pri dojčení kŕčovito prispôsobujete bábätku. Skúste to obrátene. Teda priložiť bábätko k sebe (nie vy k bábätku) a potom už prisaté pevne držať, podložiť ruky, oprieť sa, nechať bábätko ležať ako keby na sebe a dať mu pocit bezpečia pevným držaním. Podložte sa vankúšmi, nech je Vám pri dojčení dobre.

Skúste saciu polohu, kedy sa bábo prisáva samo a vy naozaj len istíte, aby Vám neskĺzlo z tela.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová