Môžem dlhodobo užívať Senovku, Benedikt a Moringu počas dojčenia?

Zodpovedané
2. mar 2021

Dobrý deň,

mám skoro 8 mesačnú dcérku, ktorú dojčím, ale od začiatku som bojovala s mliekom, aby bolo dostatok. Od začiatku beriem Senovku, Benedikt a Moringu 3x3 tbl. denne, občas 3x2 tbl. Bojím sa ich vysadiť, aby tvorba nepoklesla.

Keď som sa o to pokúšala, tak som mala mlieka menej.

Môžem Senovku, Benedikt a Moringu užívať dlhodobo?

Plánujem minimálne do 1 roka.

Neuškodí to?

Ďakujem

Dobrý deň,

na tento dotaz je už trošku neskoro. Bylinky už dlhodobo beriete, takže ako je vidieť, žiadny problém.

Môj názor na podporné bylinky je skôr zdržanlivý. V prípade, že je bábätko dojčené dostatočne často a dostatočne dlho (ako samo chce) laktácie sa prispôsobí. Bylinky môžu spočiatku podporiť, ale v dlhodobom užívaní nevidím zmysel.

Teraz po 8 mesiacoch možno predpokladať, že ste už dobre rozkojená a laktácia je ok. Vysadenie byliniek by nemalo mať takmer žiadny efekt. Ak dojčíte stále na požiadanie a príkrmy zavádzate postupne, môžete dojčiť aj bez podporných bylín.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová