Kde sa skutočne dozviem, ktoré potraviny sú vhodné a ktoré nie, aby bábätko nenadúvalo?

Zodpovedané
15. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho predčasniatka. Chcem mu pomôcť, aby nemalo nafúknuté bruško, pretože prijíma odo mňa mliečko.

Na internete nachádzam aj protichodné informácie čo jesť a čo nie.

Kde by som sa skutočne dozvedela, ktoré potraviny sú vhodné a ktoré nie, aby bábätko nenadúvalo?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je mi ľúto, ale to sa nedozviete nikde.

Každé bábätko je totiž iné. Takže sú bábätká, ktorým nevadí nič a mamičky môžu jesť všetko. A sú bábätká, ktoré trápia prdíky, hoci mamina jej veľmi obmedzenú stravu. Napr. len kuracinu, ryžu a mrkvu.

Vaša mliečko je pre bábätko to najlepšie, čo mu môžete ponúknuť. Jeho tráviaci systém postupne dozrieva, zvyká si na rôzne zložky potravy. Za pár dní či týždňov môže byť všetko inak.

Skúšajte sama, čo bábätku vadí a nevadí. Skúste postupnú eliminačnú diétu, kedy zo stravy vynecháte rôzne druhy potravín a sledujete efekt. Najčastejšie vadia mliečne výrobky, kvasnice, exotické potraviny a pikantnejšie napr. cesnak, cibuľa.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová