Kazí nočné kojenie detské zúbky?

Zodpovedané
31. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nočného kojenia.

Kazí nočné kojenie detské zúbky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

na úplne rovnakú otázku som už v poslednom čase zodpovedala veľmi podrobne.

Ak nadojčíte a dieťa potom opäť spí, teda nie je to dojčenie non stop, nijako nevadí. Nie je potrebné zúbky po dojčení čistiť.

Ak však dieťa priebežne "ucucává", môže neustály kontakt zúbkov s MM spôsobiť ukladanie plaku a vznik prostredia priaznivého pre vznik kazu.

Ak sa dieťa nakojí a zúbky sú potom opäť vďaka slinám chránené a ph sa zrovná, je to v poriadku.

Som si však istá, že sa môžu ozvať mamičky, ktoré dojčili priebežne celú noc a deti majú zúbky v poriadku. A rovnako ako mamičky, ktorých deti majú pokazené zúbky podľa zubára z dojčenia.

Z atropologického hľadiska by MM nemalo zuby kaziť, pretože ako ľudstvo by sme v rámci evolúcie neputovali až dodnes .

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová