Je vhodné kúpiť odsávačku už pred pôrodom?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

pomaly sa snažím kompletizovať zoznam výbavičky pre bábätko a všimla som si, že je tam odsávačka mlieka.

Je vhodné ju kúpiť pred samotným pôrodom a vziať si ju už do pôrodnice?

Premýšľala som aspoň nad Lansinoh silikónovým kolektorom.

Je lepšia ručná alebo elektrická?

S akými máte lepšiu skúsenosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím, že kupovať odsávačku preventívne nie je nutné. V pôrodnici väčšinou majú na zapožičanie, prípadne sa dá požičať v niektorých zdravotníckych potrebách aj domov.

Pokiaľ všetko pôjde prirodzene, nebude nutná.

Odsávačku odporúčam iba v prípade, že nie je možné normálne dojčiť (napr. zo zdravotných dôvodov a separáciu bábätka), alebo v prípade prebytkov mlieka než sa laktácia prispôsobí (tu je možné odstriekavať aj ručne).

Pokiaľ je odsávačku nutná z vyššie uvedených dôvodov, potom je určite lepšia a praktickejšia elektrická.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová