Je v poriadku hrčka na prsníku na začiatku tehotenstva?

Zodpovedané
8. júl 2024

Dobrý deň,

asi pred 10 dňami som odstavila dieťa od dojčenia a následne som sa dozvedela, že som opäť tehotná. Dnes som si pod bradavkou asi 1 cm nahmatala hrčku (skôr tvar oválu). Nie je bolestivá a nemám pocit nejakej pohyblivosti. Keď som si skúšala prehmatať prsník, tak pri zatlačení na danú hrčku mi začne "slzit” a mlieko len minimum.

Je to na začiatku tehotenstva normálne?

Ďakujem

Dobrý deň,

prsia pracujú aj po odstavení a aj po opätovnom otehotnení. Hrčka zrejme súvisí s laktáciou.

Ak máte akékoľvek pochybnosti, konzultujte s gynekológom. Prípadne skúste sono.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová