Je potrebné budiť 3,5 mesačné dieťa na nočné dojčenie?

Zodpovedané
7. okt 2021

Dobrý deň,

3,5 mesačná dcéra už asi dva týždne štrajkuje pri kŕmení. Je plne dojčená a nepoužíva fľašu a ani cumlík. Tok mliečka je slabší, preto som začala brať Senovku a Benedikt.

Po hnevaní sa vždy napapá. Cez deň papá cca každé dve hodiny, a preto zatiaľ aj pekne priberá. Dcéra niekedy spí aj celú noc.

Je potrebné ju na kŕmenie budiť?

Môže to byť príčina prečo sa mliečko stráca?

Ak ju treba zobudiť, tak ako často by mala papať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

bábätko by malo byť kŕmené na požiadanie, teda tak často a tak dlho, ako samo chce. Dlhá nočná pauza môže spôsobiť pokles laktácie. Záleží, ako bábätko spí.

Spí samo v postieľke alebo s Vami? Spanie v postieľke niekedy spôsobí, že bábätko spí tvrdšie a dlhšie. Aktuálne energetické zásoby má dostatočné, takže sa nebudí hladom. Pretože ak trochu klesla laktácia, môže sa cez deň hnevať, že mlieko už netečie tak silno ako predtým.

Skúste predojčiť niekoľko nocí a spať s bábätkom. Blízkosť mamičky spravidla spôsobí častejšie nočné dojčenie a ľahší spánok. Naďalej dojčite podľa požiadaviek.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová