Je normálne, že dcéra je pricucnutá na prsník aj počas spánku?

Zodpovedané
23. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom prisatia.

Je normálne, že dcéra je pricucnutá na prsník aj počas spánku?

Je tam hodinku - dve.

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ, nemám dostatok informácií - ako je bábätko staré, spíte spolu, vadí Vám dojčenie vo spanie, alebo ste obe spokojné?

Všeobecne možno povedať, že dojčenie v spánku je prirodzené a normálne. Spánok prechádza rôznymi fázami - od skoro bdenia až po veľmi hlboký spánok.

Počas ľahkej spánkovej fázy sa môže dieťa prisať a dojčiť sa z potreby opätovného získania pocitu bezpečia a istoty. Je to predsa tááák príjemné byť pritúlená k mame a sať. Pokiaľ Vám to vyhovuje, je to v poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová