Je normálne, aby mi v 19. týždni išlo kolostrum z prsníka?

Zodpovedané
7. máj 2021

Dobrý deň,

som v 19. týždni a už dlhšiu dobu ma svrbia a pália prsia. Na dotyk sú horúce. Považovala som to za normálne prejavy v tehotenstve. No túto noc som sa 2x zobudila na bolesť, ako keby kŕče v pravom prsníku a ráno v sprche som si vytlačila trošku žltého výtoku z bradaviek. Asi to bude kolostrum. Skúsila som to vytlačiť kvôli tej bolesti v noci a mala som aj pocit ráno, že ten pravý prsník a bradavka sú väčšie ako obvykle.

Je to normálne v tomto štádiu tehotenstva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v tehotenstve prebieha v tele aj príprava na dojčenie. Môže vytekať kolostrum, prsia môžu byť bolestivé vplyvom hormonálnych zmien.

Takto na diaľku však nemôžem posúdiť, či je zmena normálna. Preto odporúčam obrátiť sa na gynekológa počas návštevy tehotenskej poradne.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová