Je možná kombinácia prípravkov na podporu dojčenia?

Zodpovedané
6. jún 2021

Dobrý deň,

náš synček ma 5 týždňov. Stále pre neho nemám dostatok mliečka, preto dokrmujeme UM. Skontaktovala som sa aj s laktačnou poradkyňou. Aj sme cievkovali, ale synček to odmietal.

Dnes som si kúpila kapsulové produkty Senovka a Benedikt (prvé balenia som doužívala) a tiež k tomu homeopatikum Ricinus 5CH od Boironu. Pijem čaje na podporu dojčenia a nápoje Karo, Inka, Melta. Denne vypijem do 2 litre tekutín. Zaujíma ma hlavne otázka miešania Senovky, Benediktu a Ricinusu.

Môžu sa užívať súčasne každý deň?

Ak áno, tak v akom množstve a ako dlho?

Ďakujem

Dobrý deň,

pre tvorbu mlieka je úplne najdôležitejší kontakt a čo najčastejšie dojčenia. Čím častejšie a dlhšie dojčíte, tým viac mlieka ide von a tým viac sa ho vytvorí.

Ak je i napriek tomu potrebný dokrm, potom ideálne cievkou priamo na prsník a nepreháňať s množstvom dokrmu.

Veľmi dôležité je spoločné spanie a časté dojčenie v noci. Je normálne, keď sa dieťa bude dojčiť napríklad aj po hodine. Deti cievku niekedy pľujú, ale to skôr vo vyššom veku. U novorodencov som nezažila odmietanie, tak si presne neviem predstaviť, ako dokrm cievkou vyzeral.

Teraz k Vašej otázke - podporné bylinky, doplnky stravy, homeopatiká sú podpora, celkom iste nie riešenie. Môžu podporiť, ale bez efektívneho a dostatočného dojčenia nič nevyriešia. Podľa mojich skúseností ich kombinácia nijako nevadí. Môžete kombinovať bez obmedzenia, avšak nie som bylinkárka a ani homaopatka.

Moc a moc držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová