Je ešte možné plne dojčiť, keď dokrmujem cievkou?

Zodpovedané
7. nov 2022

Dobrý deň,

mám mesačného syna, ktorý sa narodil v 41. týždni. Vážil 4530 g a meral 53 cm. Po náročnom pôrode som bola šitá v narkóze. Prvé prisatie sme nemali hneď po pôrode, ale až po 12 hodinách. Synovi moje mlieko už v pôrodnici nestačilo, schudol takmer pol kila. Lekárka už v nemocnici odporučila prikrmovať ho UM.

Po príchode domov som fľašku vymenila za cievku a cez ňu ho dokrmujem aj mesiac po narodení. Malý papá cez cievku 4x za deň po 60 ml. V noci ho len dojčím, cez deň mu však len prsník nestačí.

Je ešte možné v mojom prípade plne dojčiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

samozrejme, že je to možné. Dokrmujete cez cievku, skúste pomaly a postupne uberať – každé 3 - 4 dni cca 10 ml. Možno budete dojčiť častejšie, veľa dojčite v noci. Skúste dojčiť niekoľko nocí a mať bábätko pri sebe v posteli.

Na plné dojčenie už je to len krôčik, to zvládnete. Neponáhľajte sa s elimináciou UM. Postupujte naozaj postupne a pomaly uberajte.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová