Ide o štrajk dvojmesačného dieťaťa?

Zodpovedané
6. okt 2020

Dobrý deň,

mám dvojmesačné dieťa a od začiatku sme mali problém s dojčením, nakoľko sme boli dlhšie v nemocnici a nebolo možné ho hneď začať kojiť. Preto som odsávala a mlieko sa mi veľmi pomaličky rozbiehalo.

Najskôr sme sa veľmi trápili. Syna som musela dokrmovať, ale už iba cez deň. V noci bol už len dojčený. Trvalo to skoro dva týždne a teraz už tretí deň je to zas tam, kde to bolo. Nerváči sa, odťahuje sa a plače. Aj by chcel zobrať prsník do úst, ale ako keby si to rozmyslel a odtiahne sa.

Ponúkam mu vždy, keď sa dá. Skúšam to aj v polospánku, ale vždy je to s tým istým koncom.

Čo mi odporúčate?

Je to len štrajk a prejde to?

Alebo sa dojčiť už nebudeme?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemám info, akým spôsobom je bábätko dokrmované.

Ak fľaštičkou, tak je riziko odmietnutia prsníka pomerne vysoké s prihliadnutím na vek. Deti si na fľaštičku rady zvykajú a ak pochopia, že fľaštička je pre nich jednoduchšia, preferujú ju.

Odporučila by som skúsiť dokrm cievkou priamo pri dojčení a postupné znižovanie množstva dokrmu.

Zároveň by bolo ideálne spoločné spanie a časté nočné dojčenie a samozrejme čo najčastejší vzájomný kontakt - nosenie v šatke, v nosiči, skrátka tak, aby ste celou svojou bytosťou cítila bábätko a ono cítilo Vás. Len tak Vaše telo bude mať dôvod tvoriť dostatok mlieka.

Dojčenie ste si vybojovala a bola by škoda to vzdať. Stále ešte je čas a veľká šanca na plné dojčenie.

Zabudla som dodať, že rozhodne neodporúčam používať v túto chvíľu cumlík.

Moc držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová