Dojčím 8 mesačné dieťa a okolo bradavky mám začervenanie. O aký problém ide?

Zodpovedané
27. jún 2020

Dobrý deň,

mám 8 mesačnú dcérku, ktorú stále kojím. Posledné 2 týždne mám okolo bradavky začervenanie. Sú to až také suché miesta ako ekzém. Stalo sa mi to prvýkrát a natieram si stále Lanolinom. Nepomáha ho. Stále to je suché a červené. Niekedy to aj svrbí.

Kojím len z jedného prsníka, dieťa druhý odmietala.

O aký problém ide a čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak nemáte iné problémy - svrbenie, pálenie bradaviek, bolestivé dojčenie, potom odporúčam obrátiť sa na dermatológa (atopický ekzém).

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová