Dojčenie verzus pitie materského mlieka z fľaše. Je v tom rozdiel?

Zodpovedané
Dnes o 10:49

Dobrý deň,

1,5-mesačnú dcérku dokrmujem materským odstriekaným mliekom z fľaše (100 ml) každé 3 hodinky. Avšak mám pocit, že je jej to veľa. Niekedy sa jej aj odgrcne po odgrgnutí. Keď jej však v takýchto intervaloch a dávkach dávam Nutrilon, tak je to bez problémov. Snažila som sa ju aj dojčiť, ale nech sa snažím akokoľvek, tak stále na prsníku zaspáva a len cucká. Na prsníku je celý deň a stále hladná, keď ju odpojím.

Čo nám odporúčate?

Dojčenie verzus pitie materského mlieka z fľaše. Je v tom rozdiel?

Ďakujem

Dobrý deň,

materské mlieko je oproti Nutrilonu redšie a ľahšie stráviteľné. Nutrilon je hustejší, viac zasýti a dlhšiu dobu sa trávi. Preto ho bábätko tak nevygrckáva. Na druhú stranu je horšie stráviteľné, plné škrobu a samozrejme oproti MM obsahuje oveľa menej zložiek (MM cez 1000, UM pár desiatok). Je skvelé, že ste vďaka odsávaniu udržali laktáciu. Obávam sa však, že Vaše bábätko vie piť z fľaše, ale nie z prsníka. Sama vidíte, že len „cucká“, ale nepije. Preto má po dojčení hlad. Technika sania prsníka a fľaše je veľmi odlišná.

Ak chcete ďalej dojčiť, veľmi odporúčam skúsiť dávať dokrm. Je jedno, či už odstriekané MM alebo UM pomocou cievky priamo pri dojčení. Bábo sa tak naučí sať prsník.
Bolo by však dobré pozvať si dobrú laktačnú poradkyňu, ktorá všetko ukáže a pomôže s prvými pokusmi.

Návod nájdete na www.infookojeni.net.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová