Dá sa zlepšiť veľmi pomalé spúšťanie mlieka?

Zodpovedané
15. júl 2024

Dobrý deň,

mám 8-mesačného syna a niekedy trvá aj pár minút od začiatku sania, kým sa mi spustí mlieko. Bežne dojčím už len 3 - 4x denne a mám pocit, že trvá veľmi dlhý čas, kým sa mi spustí mlieko. Niekedy synček saje a mlieko sa aj tak nepustí. Musím viackrát vymeniť prsník, kým začne papať. Laktačná poradkyňa u nás bola cca pol roka dozadu.

Je to bežné?

Ako by som to mohla zlepšiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

spúšťací reflex môže byť takto oneskorený a teraz, keď už bábätko dostáva aj príkrmy a zrejme aj tekutiny (ideálne iba vodu z bežného pohárika či hrnčeka), potom nie je prečo sa strachovať.

Po zavedení príkrmov dojčite stále na požiadanie, pokojne aj pred "obedom," či hneď po ňom. Tak ako bábo chce. Netreba sa strachovať, že má málo. Jednoducho si dá toľko a vtedy, keď bude chcieť. Sledujte pocikané plienky. Tie znamenajú, či má bábo
dostatok tekutín (min. 6 pocikaných za 24 hodín). Zvyšok nechajte na bábätku.

Stále striedajte prsia, pokojne aj niekoľkokrát za dojčenie. Takto staré bábo si dojčenie rovnako z veľkej časti riadi samo. Odporučím opäť saciu polohu - viď www.mamila.sk.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová