Čo odporúčate robiť, keď už strácam mlieko?

Zodpovedané
22. mar 2019

Dobrý deň,

dcérka bude mat 4 mesiace. Ako dvojmesačná musela byť odstavená a kŕmená z fľašky. Hneď ako bolo možné kojiť, tak som kojila. Dcérke sa prestalo chcieť sať a aj mliečka bolo pomenej. Začala som užívať Benedikt aj Senovku, potom Moringu.

Začala som dokrmovať cez cievku a úplne som vysadila fľašku aj cumeľ. Dcérku prikladám tak často, ako sa dá. Je naučená aj počas dňa zaspať len na prsníku alebo v kočíku.

V noci spáva na mne, aby sa mohla hocikedy prisať. Prespí celú noc, no nič sa nezmenilo. Prisatie máme podla laktačnej v poriadku, tak som začala po dojčení odsávať, brať Ricinius 5ch, ale stále sme na tom istom. O litroch čajov, nealko čiernom pive, melte či Matyšákovi ani nehovorím.

Malá sa pekne prisaje, snaží sa ťahať. Niekedy sa behom 5 minút spustí mliečko, niekedy vôbec. Saje tak 2 minútky, potom sa akoby zase stopne.

Predtým mi takto tieklo mliečko stále počas celého kojenia hocikedy počas dňa. V noci odsajem ledva 30 ml, pred týždňom to bolo aj 200 ml. Chcela som začať za pár dní s príkrmom, ale asi dovtedy o svoje mlieko prídem úplne.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa Vášho popisu robíte všetko správne. Nepoužívate fľašu a ani cumeľ, dokrmujete cievkou, dojčíte na požiadanie.

Mám trochu dojem, že až moc tlačíte na pílu. Trochu zvoľnite a skúste si dojčenie užívať - ​​tú blízkosť, intimitu, pomaznanie. Skúste dojčiť v sacej polohe (www.prirozenekojeni.net).

Bábätko sa v nej dojčí samo, keď nechce, odpojí sa, môže striedať prsia. Verte dcérke, že sa nakojí. Keď má prístup k zdroju, hladom neumrie. Pokiaľ bude hladná, dokrmujte cievkou. Ale pozor, deti si na ňu radi zvykajú a predpokladám, že aj Vaša dcéra pozná, že s cievkou to tečie ľahšie a lepšie.

Ak by sa stále nedarilo, môžete od ukončeného 4. mesiaca začať s príkrmom. Potom by som vynechala dokrmovanie cievkou. Kalórie doplní príkrm.

Odsávanie a ani bylinky nepovažujem za potrebné. Nič nepokazia, ale nečakajte zázraky.

Dojčenie je v hlave.

Prajem, nech sa Vám podarí nájsť s bábätkom svoju vlastnú cestu.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová