Čo mi pomôže na bolestivé bradavky?

Zodpovedané
10. mar 2020

Dobrý deň,

mám 5 týždňové bábätko a bradavky mám stále červené. Po prisatí ma veľmi bolia. Bolesť cítim už mesiac a vôbec neustupuje.

Čo mi pomôže?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

z Vášho popisu sa nedá určiť diagnózu na 100%, ale veľmi pravdepodobne môže ísť o kvasinkovú infekciu. Prejavuje sa ako svrbenie, pálenie, rezanie a štípanie bradaviek pri kojení aj medzi dojčením. Bradavky môžu byť ružové a červené, podráždené. Je to veľmi častá komplikácia.

Pomôcť môže udržiavanie bradaviek v suchu, vetrať, obmedziť sladké v strave.
K preliečeniu pomôže Canesten, alebo jemnejší Citrovital. Mazať častejšie slabšiu vrstvu (pred dojčením umyť).

Kvasinka je prenosná aj na bábätko, mohlo by trpieť tzv. múčnivkou.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová