Chrasty na bradavkách a nemožnosť dojčenia. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
7. feb 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Na bradavkách sa mi už niekoľko rokov vytvárali chrasty, šupiny. Nikdy som tomu neprikladala význam, keďže ma to nebolelo, nesvrbelo. Odpadli a sem tam sa znova vytvorili.

Teraz som tehotná a ako keby sa to ešte zhoršilo. Šupinky som si opatrne odstránila, ale opäť sa tvoria. Bradavky mám trochu citlivé, ale je to skôr tehotenstvom.

Dojčiť sa cez to dať asi nebude. Neviem si predstaviť ako cez ten povrch prenikne mlieko.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že je toto veľmi ojedinelý dotaz. S podobnými problémami sme sa nestretla. Nemám predstavu, čo je to za chrasty/šupiny, ako sú veľké, rozsiahle, ako idú zlúpnuť, farba, konzistencia a pod.

Odporúčam sa obrátiť priamo na gynekológa.

Na druhej strane nie je dôvod sa domnievať, že dojčenie nebude možné. Príroda je múdra. Je možné, že s príchodom laktácie sa tvorba týchto šupiniek zredukuje, prsia začnú pracovať trochu inak a intenzívnejšie, než doteraz.

Veľmi však odporúčam riešiť ešte pred pôrodom.
Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová