Ako znovu začať dojčiť z obidvoch prsníkov?

Zodpovedané
2. máj 2023

Dobrý deň,

mám 8-mesačnú dcéru, ktorá je dojčená a papá aj príkrmy. Cca pred mesiacom som si uvedomila rozdiel v plnosti prsníkov. Rešiť som to začala až po pár dňoch, keď sa menší prsník ešte viac zmenšil. Dcérka sa prisaje, aj z neho papá. Nedá sa to však porovnať s plnosťou toho plného. Začala som teda odsávať.

Dočítala som sa, že hlavne ráno sa tvorba mlieka vie zväčšiť.

V akých intervaloch je ideálne odsávať?

Mám sa snažiť?

Dá sa to ešte vrátiť a mať dostatok mlieka v obidvoch prsníkoch?

Chápem, že v každom prsníku je tvorba mlieka iná, ale ten rozdiel je naozaj obrovský. Spravila som to sama, pretože nastalo viac opakovaných situácii, kde som začala uprednostňovať jeden prsník.

Ako dosiahnuť dojčenie z obidvoch prsníkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je veľmi častá otázka. Situáciu môžete určite ovplyvniť tým, že z menšieho prsníka budete viac dojčiť a odsávať z neho.

Nemožno jednoznačne povedať, ako veľmi a ako rýchlo sa veľkosti vyrovnajú a či dôjde k úplnému porovnaniu. To je veľmi individuálne. Odsávajte pokojne po každom dojčení ako Vám časové možnosti dovoľujú.

Čo sa týka dostatku mlieka, ten určite máte. Pokojne môžete dojčiť len z jedného prsníka a mlieko bábätka bude stačiť. Teraz papá aj príkrmy, dojčite teda na požiadanie a nechajte na bábätku, koľko bude chcieť.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová