Ako zmierniť bolesť prsníka?

Zodpovedané
15. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Ľavý prsník mám naliaty, ale mlieko tečie. Na ľavej strane prsníka mám niečo tvrdé. Keď dcérka ťahá, tak ma až bradavka bolí.

O aký problém môže ísť a čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokúste sa nadojčiť v takej polohe, aby brada bábätka bola v smere zatvrdnutej časti.

Ďalej prsník pred dojčením nahrejte, rozmasírujte, ručne skúste odsať do úľavy, aby prsník nebol tak tvrdý. Nadojčite a potom, ak je prsník stále tvrdý, schlaďte obkladom - napr. mrazenou zeleninou zabalenou do utierky.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová