Ako zlepšiť dojčenie mesačnej dcérky?

Zodpovedané
13. okt 2021

Dobrý deň,

mám mesačnú dcérku. V pôrodnici som mala laktačnú poradkyňu, ktorá mi všetko ukázala a vysvetlila. Vďaka nej plne dojčím, ale posledných 5 dní máme takých, že sa dcérka pekne prisaje, papká asi 5 minút nonstop a potom sa začne riadne nerváčiť a plakať. Doteraz mi pekne zaspávala na prsníku a teraz si vyžaduje byť v zavinovačke a hojdať sa.

Ako zlepšiť dojčenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako často dojčíte a či striedate prsia počas dojčenia. Všeobecné odporúčanie je dojčiť tak často ako bábätko chce a pri dojčení striedať prsia. Akonáhle sa bábo začne hnevať, dojčenie "klamať", tak vystriedajte. Môžete striedať aj polohy. Dojčiť môžete v tomto období 8x ale aj 15x denne. Dôležité je dojčiť v noci a odporúčam tiež spoločné spanie.

Ohľadom zaspávania - je možné, že po dojčení cíti potrebu vylučovať, preto už nezaspáva. Ako rastú, menia sa aj potreby detí. Sú bdelejšie, zvedavejšie a to, čo fungovalo pred týždňom už fungovať naraz nemusí. Je to o hľadaní, skúšaní a komunikácii s bábätkom.

Pokiaľ by zároveň bábätko nemalo dostatočný váhový prírastok, radšej odporúčam znovu sa obrátiť na dobrú LP a prebrať všetko osobne.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová