Ako vysvetlím dieťaťu, že hrýzenie pri dojčení je bolestivé?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň,

syn má 11 mesiacov a kojím ho na požiadanie cez deň asi 4x a v noci tiež. Zaspáva na prsníku, ale cez deň vie zaspať v kočíku aj s fľašou. Teraz mu narástli horné zuby a dojčenie je mňa bolestivé. Pri saní cítim zuby zaryté v bradavke. Keď zadrieme, tak nevedomky zacvakne zuby a vtedy je to neskutočná bolesť.

Chcela by som ešte kojiť, ale mám strach mu dať prsník . Cumeľ nemá a prsník v noci používa ako náhradu.

Ako mu vysvetlím, že hrýzenie je pre mňa bolestivé?

Ďakujem

Dobrý deň,

vysvetlite to jasne, stručne, názorne. Akonáhle uhryzne, odstráňte prsník a povedzte nahlas AU, to bolí. Potom prsník dieťaťu vráťte.

Ak opäť uhryzne, opakujte. Deti sú šikovné, pochopia to rýchlo.

Môžete skúsiť inú polohu - viac v sede. Tá by mohla viac vyhovovať.

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová