Ako vyriešiť problém s boľavými bradavkami?

Zodpovedané
30. jan 2023

Dobrý deň,

15-mesačnú dcérku dojčím na požiadanie. Môj problém sa objavil ešte v októbri, kedy som začala pociťovať bolesť pri dojčení a spozorovala som ranu a začervenanie na bradavke. Zhoršovalo sa to, dohodla som sa teda na stretnutí s laktačnou poradkyňou. Tá mi dala rady, čo robiť.

Poradila mi "genciánku" a olej z grepu, no nepomáhalo to. Potom mi radila iný krém - Fungicidin. Nepomohlo ani to, navštívila som teda kožnú. Tam mi robili ster, tipovali kvasinky a infekciu. Ster robil pediater aj dcérke. Na začudovanie kožnej nevyšlo z toho nič. Natieram si na postihnuté miesto krém Pimafucort, dĺžka liečby však nesmie presiahnuť 14 dní. Keď si ho však neaplikujem, hneď sa to zhorší. Som pomaly už zúfalá a neviem čo robiť. Prisatie dcérky zhodnotila poradkyňa ako dobré.

Dcérku dojčím už dlho a nikdy sme problémy nemali. Nerada by som s dojčením skončila. Stále to mám červené, svrbí to, šúpe. Miestami mám aj menšie chrasty.

Ako môžem vyriešiť problém s boľavými bradavkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

na kvasinku štandardne odporúčam Canesten. Mazať častejšie, slabú vrstvu, veľa vetrať, nenechávať vo vlhkom teple, obmedziť v strave cukor.

Ak už je v pokročilom štádiu, treba aj nejaké antimykotikum (na predpis) užívať vnútorne.

Veľmi dobrý je aj biely íl alebo tzv strieborné klobúčiky.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová