Ako spomaliť laktáciu?

Zodpovedané
15. mar 2023

Dobrý deň,

dcérka má 6 dní. Na 3. deň sa mi spustilo mlieko a prsia sa mi naliali na trojnásobok pôvodného objemu. Dcérka nezvládne vypiť ani 1/8 z obsahu prsníka.

Skúšala som masáž v teplej vode a trochu odstriekať. Ale po pol hodine sú znova prsia ako kameň. Tvoria sa mi aj bolestivé hrčky.

Pomáha mi iba masírovať a odsať do úľavy. Na jedno odsatie odsajem aj 80 ml.

Ako troška spomaliť laktáciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

dajte tomu čas. Robíte všetko dobre, toto búrlivé obdobie čoskoro poľaví. Odsávajte do úľavy, po odsatí môžete chladiť (napr. mrazený hrášok do utierky či plienky a do podprsenky). Odsaté mlieko môžete mraziť.

Keby sa tvorili zatvrdliny či nábeh na zápal - červené škvrny či celý prsník, vysoká teplota - môžete Paralen, Ibalgin. A opäť odsávať do úľavy a chladiť. Ďalej pomáha mäkký tvaroh či strúhaný zemiak, kapusta ako obklad pŕs.

O pár dní sa všetko zlepší.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová