Ako "rozjesť" bábätko, ktoré je sondované?

Zodpovedané
Dnes o 10:46

Dobrý deň,

naša dcérka sa narodila so zdravotnými problémami. Prvý mesiac bola v umelom spánku a počas neho bola sondovaná. Postupne sa jej stav zlepšoval a mohli sme skúsiť kŕmenie cez fľašu. Materské mlieko však neprichádzalo do úvahy, lebo musela stravou prijímať presne stanovené minerály. Zo začiatku to išlo dobre. Dokázala vypiť polovicu dávky, niekedy aj viac. Potom prišlo ďalšie vyšetrenie, kde musela byť v celkovej narkóze. Od tej doby sa to jedenie zhoršilo a v súčasnosti už nevypije ani mililiter a celú dennú dávku jej musíme sondovať.

Veľmi nás to trápi, lebo vieme, že jej tým ochabujú svaly a nie je to dobré pre jej budúci zdravotný stav. Potrebovali by sme vysoko odbornú pomoc.

Ďakujem

Dobrý deň,

obávam sa, že sa budete musieť obrátiť na špecializované pracovisko ORL, prípadne odkážem na Laktačnú ligu - www.mamila.sk.

Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová