Ako pripraviť telo na kojenie?

Zodpovedané
23. sep 2019

Dobrý deň,

som v 22. týždni tehotenstva, som druhorodička. Prvý pôrod som mala cisársky a mala som problém s kojením. V nemocnici mi nikto nepomohol. Až na štvrtý deň tam prišla jedna pani, čo mi pomohla s prisatím, ale už iba s klobúčikom. Nemala som dostatok mlieka a v nemocnici začali syna dokrmovať z fľašky.

Keď sa mi po dvoch mesiacoch začalo tvoriť dosť mlieka, tak sa mi zapálil prsník a dostala som antibiotiká. Potom som dostala alergickú reakciu, a tým pádom som s kojením skončila.

Druhé dieťa by som určite chcela kojiť.

Ako si pripravím telo na kojenie?

Aké prípravky mám užívať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

Vaše telo pripravené je. Raz už laktácia nastala, hoci oneskorene. Cisársky rez môže spôsobiť veľké komplikácie a dokrm fľaštičkou je bohužiaľ obzvlášť spočiatku veľký problém.

Navyše máte zápal. Ak sa na druhýkrát podarí vaginálny pôrod, môže byť všetko inak. Ak nie, tiež nie je nič stratené. Pokúste sa ale byť čo najskôr s bábätkom - rooming in. Pokiaľ bude odporučený dokrm, potom nie fľaštičkou. Tiež žiadny cumlík.

Klobúčiky nie sú spravidla potrebné. Skúste byť čo najviac s bábätkom a dojčiť podľa jeho potrieb. Atak dlho a tak často, ako bude chcieť. Pri naliatych prsiach odstriekajte do úľavy, ale nie viac, horúca a naliate prsia chlaďte.

Bolo by fajn mať v zálohe dobrú LP, ktorá by Vás v prípade problémov mohla navštíviť. Pozrite sa na https://www.mamila.sk

Držím palce

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová