Ako prestať odsávať?

Zodpovedané
13. sep 2024

Dobrý deň,

v nemocnici sa nám nepodarilo, aby sa syn prisal. Vzhľadom na to som si odsávala mliečko a dávala mu aspoň piť z fľaše. Doma sme začali s klobúčikom a cievkou. Teraz má 3 tyždne a už nejaký tretí deň sa nám darí iba dojčiť. Väčšinou z jedného prsníka počas jedného dojčenia. Buď zaspí hneď na ňom. Keď ponúknem druhý, tak chvíľu cucká a zaspí.

Ako by som mala prestať s odsávaním mlieka?

Mám prestať úplne, alebo ešte po dojčení párkrát odsať?

Už pár dní mi ide o dosť menej. Niekedy len 20 alebo 30 ml.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa bábätko prisáva a vy dojčíte na požiadanie, teda kedykoľvek a ako dlho bábo chce, bábätko ciká, kaká a váhovo prospieva, potom pokojne prestaňte odsávať.

Odporúčam pri každom dojčení dojčiť z oboch pŕs a pokojne ich vystriedať aj niekoľkokrát za jedno dojčenie vždy, keď už bábo aktívne nesaje. Tiež môžete vyskúčať tzv. saciu polohu, kedy bábätko necháte, aby sa dojčilo samo podľa svojich potrieb (www.mamila.sk).

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová