Ako prejsť krízou v dojčení?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň,

syn mojej kamarátky sa narodil 2.2.2019. Dojčenie sa krásne rozbehlo a chlapec priberá. Už asi druhý týždeň sa prisaje, pár sekúnd pije a s plačom sa odpojí. Takto sa kojí aj 1,5 hodiny.

Asi potrebuje už viac mliečka.

Ako prejsť touto krízou, aby sa i naďalej pekne dojčil?

Ďakujem

Dobrý deň,

podobný dotaz tu už bol. Reakcia syna je spôsobená veľmi pravdepodobne nižším tokom mlieka. Skúste trochu podporiť laktáciu - časté striedanie prsníkov počas jedného dojčenia, časté dojčenie v noci, dojčenie v sacej polohe.

Nedávať cumlík a skúsiť čo najčastejší kontakt s bábätkom (nosenie v šatke, spoločné spanie).

Potom sa všetko dá opäť do poriadku.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová