Ako odučiť dcérku od hryzenia počas dojčenia?

Zodpovedané
23. jún 2021

Dobrý deň,

dcérka má 2 spodné zúbky a pri dojčení ma niekedy pohryzne a strašne sa na tom baví. Vždy jej prsník vezmem a silnejším hlasom hovorím, že to bolí a ukazujem no-no. Nepomáha. Nechcem si ani len predstaviť čo bude, keď bude mať aj horné zúbky. Odstaviť ju určite nechcem.

Ako ju to odučiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

robíte to správne. Deti niekedy skúšajú, čo zúbky vedia a k čomu sú. Skúšajú, či sa nehodia aj na dojčenie.

Dajte jasne najavo nevôľu. Nekričte, ale okamžite prsník vezmite. Keď naopak neuhryzne, pochváľte. Deti veľmi dobre rozumejú. Rozumejú oveľa viac, než si myslíme.

Akonáhle to dieťa pochopí, nemusíte sa báť. Dojčia sa aj dvojročné deti s plnými ústami zúbkov a úplne bez bolesti. Ani horné zuby teda nemusia znamenať ukončenie dojčenia. Pokračujte ďalej ako doteraz, zlepší sa to.

Krásne dojčenia

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová