Ako liečiť trhliny na bradavke po dojčení?

Zodpovedané
10. aug 2023

Dobrý deň,

už viac ako mesiac ma trápi trhlina na bradavke po dojčení. Dcéra má 2 roky a stále ju dojčím. Snažím sa jej nedávať mlieko cez deň, dojčím iba v noci. Cez deň sa mi to pekne zatiahne, ale ako jej dám mlieko, tak sa trhlina otvorí.

Skúšala som všetko, ale nič nepomáha. Dojčím v strašných bolestiach.

Viete mi pomôcť?

Ďakujem

Dobrý deň,

je tu niekoľko možností a verím, že ste skúšali už maximum. Môžete zvoliť takú polohu, kde to bolí najmenej a ideálne takú, aby trhlinka bola v smere kútika bábätka. Ďalej liečiť - mazať napr. Hemagelom. Veľmi funkčné sú strieborné klobúčiky, mandľový olej, kokosový olej a pod. Pokiaľ to ide, tak u takto veľkého dieťaťa skúsiť dojčiť len z jedného prsníka a druhé nechať zahojiť, Vysvetliť, že je na bradavke "bebie" a bolí to.

2-ročné dieťa má už predstavu o tom, čo znamená, keď niečo bolí a je aj v jeho záujme, aby mamička bola pri dojčení v pohode.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová