Ako liečiť hnisajúcu bradavku po uhrýznutí?

Zodpovedané
8. mar 2023

Dobrý deň,

mám ranu po uhrýznutí synčekom. V noci sa strašne zľakol (zaštekal susedov pes) a strašne mi kusol do bradavky. Mám to hlboké a stále sa mi to otvára. Je to presne ako končí dvorec a začína bradavka. Dojčenie je bolestivé a stále mi to hnisá.

Skúšala som dezinfikovať a nedojčiť pol dňa z toho prsníka, dávať Lansiloh, Multimam náplaste. Bez efektu. Stačí, že mám synčeka na rukách a už ucítim bolesť, lebo sa to otvorí.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak to hnisá, budú najskôr potrebné antibiotiká - Framykoín a podobné na predpis. Pokiaľ je to naozaj hlboké a otvára sa, tak na zacelenie skúste náplasťové stehy.

Neviem, či je rana v mieste, kde ich možno použiť. Ak by situácia trvala, neváhajte sa obrátiť na lekára. Je to rana ako každá iná.

Možno bude potrebné nechať prsník chvíľu v pokoji. Laktácia sa síce trochu utlmí, ale po zahojení, keď z prsníka začnete opäť viac dojčiť sa zase zvýši.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová