Ako liečiť bolestivú ranu na bradavke?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

moja 9 mesačná dcérka ma pred pár dňami uhryzla, až sa mi vytvorila otvorená rana. Rana sa stále zväčšuje (dojčením, kusaním), krváca a hnisá. Je to veľmi bolestivé.

Už pár mesiacov dojčím len z jedného prsníka, keďže dcérka druhý úplne odmieta. Je to o to nepríjemnejšie a bolestivý prsník si ani len neoddýchne. K tomu všetkému je dcérka teraz chorá, takže dojčiť potrebuje 2x častejšie. Ja to už nezvládam, veľmi ma to bolí.

Čo mi pomôže k rýchlejšiemu hojeniu?

Ďakujem

Dobrý deň,

na zahojenie odporúčam gélové náplaste Medela, kokosový olej, mandľový olej. Skúste chrániče bradaviek do podprsenky, aby sa ranka neodierala o látku.

Ak hnisá, môže ísť o bakteriálnu infekciu, ktorá sa do ranky dostala. Potom bude treba Framykoin na predpis.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová