Ako dlho sa môžem liečiť bez lekárskej pomoci pri zápale prsníka?

Zodpovedané
21. mar 2019

Dobrý deň,

mám zápal prsníka a upchatý mliekovod.

Včera ráno som sa zobudila na tvrdý naliaty prsník. Môj 8 mesačný syn nechce niekedy ťahať, odtláča sa akoby sa hneval, že ho mliečko neuspalo. Nerobí to však stále.
Zatiaľ nahrievam a masírujem od bolestivého miesta hrče smerom k bradavke. Často ponúkam dojčenie. Po kojení som si priložila kapustný list. Teplota sa drží okolo 37,5°C. Iba ráno na chvíľu vyskočila na 38°C.

Staršieho syna som dojčila 3,5 roka a pár podobných situácii som zažila. Raz som išla aj k lekárovi, ten dal hneď antibiotiká a zakázal z toho prsníka kojiť. Neposlúchla som ho. Keby teraz nemám mierne zvýšenú teplotu, nemám obavy a držím sa svojho postupu.

Dokedy môžem praktizovať samoliečbu bez lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

odporúča sa cca 48 hodín. Ak je však teplota len takto nízka, môžete aj dlhšie. Postup je - nahriať, nadojčiť, schladiť.

Obklad z mäkkého tvarohu, nastrúhané zemiaky, z kapustového listu. Prípadne tvrdý alkohol. To všetko sú babské rady, ktoré zápal zmierňujú.

Pri zápale sa z daného prsníka dojčenie odporúča a antibiotiká nijako nevadia.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová