Ako dlho je nutné obmedzovanie sa v strave pri dojčení?

Zodpovedané
18. aug 2022

Dobrý deň,

2,5-mesačná dcéra je plne dojčená. Keď zjem ovocie, zeleninu, čokoládu, tak reaguje vyrážkami na tvári. Po mojej konzumácii mliečnych výrobkov a čerstvého pečiva reaguje bolesťou bruška.

Do ktorého mesiaca bude potrebné dodržiavať takýto režim?

Živiny musím dopĺňať vitamínmi a neviem ako sa mám stravovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je bábätko v pohode, tak nie je potrebné dodržiavať žiadne stravovacie obmedzenia.

Ak však máte vypozorované, že na niektoré potraviny reaguje negatívne - vyrážky, bolenie a pod., potom je bohužiaľ potrebné vynechať ich až do doby, než tráviaci systém dozreje natoľko, že bude schopný tráviť bez problémov.

Pokiaľ bude mať bábätko citlivejšie trávenie, tak je možné, že budete musieť obmedziť stravu po celú dobu dojčenia a tiež viac dbať a byť opatrná so zavádzaním príkrmov.

Je manžel alebo vy alergik? Ak áno, tak je veľmi pravdepodobné, že bude mať problémy aj mimi. Potom je dobré poradiť sa s alergológom alebo výživovým poradcom.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová