Ako dlho by malo byť dieťa priložené na prsníku?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

synček bude mať 4.4.2023 jeden mesiac. Je plne dojčený na požiadanie. Niekedy každú hodinu, inokedy každé dve hodiny. Na prsníku dokáže byť 40 minút s tým, že papá a pekne ťahá.

Je to v poriadku?

Okolie mi hovorí (plus aj niektoré sestričky v nemocnici, kde som rodila), že mám dojčiť 15 minút z jedného a 15 minút z druhého prsníka. A to každé 3 hodiny, nikdy nie skôr a dlhšie.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

to, čo popisujete je ukážkové dojčenie novorodenca. Dnes už dojčaťa. Teda na požiadanie, tak často a tak dlho, ako chce. Ešte by som odporučila pri každom dojčení striedať prsia, pokojne aj viackrát. Teda vždy, keď vidíte, že bábätko poľavuje, zaspáva, nesaje.

Okolie sa do Vášho dojčenia nemá starať. Ospravedlňujem sa, ale okolie dokáže veľa mamičiek toľko zneistiť, že si nemôžem pomôcť. Na cudzie materstvo a dojčenie je každý "odborník" a má pocit, že vie všetko lepšie ako mamička. Nezavďačíte sa nikdy.

Takže len tak ďalej. Veľmi držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová