Ako čo najefektívnejšie a najrýchlejšie zastavím laktáciu?

Zodpovedané
16. sep 2022

Dobrý deň,

dcérka bude mať o týždeň 12 mesiacov. Pred cca mesiacom sa mi sama odstavila od dojčenia. Nejaký čas som si mlieko ešte odsávala s nádejou, že si to dcéra rozmyslí, ale z jej strany je s dojčením koniec.

Ako mám postupovať, aby sa mi mlieko ďalej netvorilo?

Posledný týždeň sa mi zdalo, že mi už tvorba rapídne klesla, ale dnes sa mi jeden prsník znovu dosť naplnil.

Čo robiť, aby sa mi prsník nezapálil?

Existujú tabletky na potlačenie tvorby mlieka?

Ďakujem

Dobrý deň,

postupujte tak, že v prípade naliatych pŕs nahrejte, odstriekajte odsávačkou alebo ručne do úľavy (nie viac) a potom schlaďte. Takto postupujte vždy, keď sa prsník naleje.

Postupne sa laktácia upraví a potom úplne utlmí. Pár kvapiek je však možné odstriekať aj niekoľko mesiacov po odstavení.

Pokiaľ nemáte opakované zápaly a iné problémy, tak medikácia nie je nutná.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová