Ako často mám dojčiť 9 mesačného syna, ktorého už prikrmujem?

Zodpovedané
24. feb 2020

Dobrý deň,

môj 9 mesačný synček váži 9,5 kg a od 6. mesiacov je okrem výlučného dojčenia aj prikrmovaný dojčenskou stravou. Po každom najedení je ešte dojčený. Mám pocit, že akoby chcel uhasiť smäd. Tekutiny celkovo odmieta, pije iba lyžičkou.

Z fľaše doteraz nepil.

Ako často by mal byť dojčený?

Príkrmy papá 3x za deň, dojčí sa 12x za deň. V noci vôbec, lebo prespí celú noc.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

všetko je tak, ako má byť. Aj po zavedení príkrmov je doporučované dojčiť tak často, ako bábätko chce.

Už by však bolo vhodné zaviesť aj tekutiny - teda vlastne len vodu. Nič iné dieťa piť nemusí.

Určite nemusíte ponúkať z fľaše, naopak, skúste obyčajný hrnček alebo náustok, ktorý tečie (nesaje sa). Piť sa dieťa musí naučiť samé - nechať natiecť tekutinu do úst a prehltnúť.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová