Aké bylinkové čaje môžem piť v zime?

Zodpovedané
30. sep 2019

Dobrý deň,

náš synček je veľmi citlivý na moju stravu. Mám opakovane odsledované, že mu vadí čaj pre dojčiace matky (zmes z lekárne).

Aké bylinkové, resp. iné čaje môžem piť v zime?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

toto je skôr otázka na bylinkárky či bylinkárov.

Z akého dôvodu ich chcete piť?

Ak kvôli dojčeniu a udržaniu laktácie, potom mám ľahký návod - nie je treba piť žiadne čaje a ani užívať iné doplnky stravy.

Pre spokojné dojčenia stačí dostatočné dojčenie podľa potrieb bábätka a dostatočný kontakt s ním.

Všetko ostatné je len podpora. Môže pomôcť a trochu stimulovať. Rozhodne neplatí, že ak vysadíte čaj pre dojčiace ženy, tak prídete o mlieko.

Pite to, čo Vám chutí. Vhodné sú ovocné čaje, melta či produkty typu Caro a pod.

Krásne dojčenia

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová