5 týždňovú dcéru v noci nedojčím a ráno vstávam s plnými prsiami. Čo mi odporúčate?

Zodpovedané
12. dec 2020

Dobrý deň,

moja dcérka má 5 týždňov a je plne dojčená. Prespí celú noc a ja ráno vstávam s boľavými naliatimi prsiami. Keď v nocí stanem, tak ich ešte nemám naliate, no cez deň pociťujem, že mám mliečka menej. Niekedy sa musíme trápiť, lebo si nevie ťahať.

Čo mám robiť?

Čítala som, že pre lepšiu tvorbu mlieka je dobré kojiť aj v noci.

Upraví sa to samo?

Ďakujem

Dobrý deň,

dlhá pauza medzi dojčením môže spôsobiť pokles laktácie. Aj preto môžete mať teraz cez deň pocit, že je dojčenie komplikovanejšie.

Neviem, ako bábätko spí - s Vami v posteli, blízko Vás v postieľke, pevne zavinuté? Skúste si vziať bábätko k sebe do postele a aspoň 1x za noc nadojčiť. Laktácia sa znovu trošku "nakopne". Je možné, že si bábätko začne v noci postupne samo hovoriť (pokiaľ mu nebude stačiť denné dojčenie).

Nočné dojčenie je pre laktácie veľmi prínosné, niekedy stačí len pár prekojených nocí a všetko sa opäť upraví.

Držím palce.

Prajem Vám pekný deň,
Radka Jakubová